هنرستان امام خمینی دزفول

ادامه تحصيل فارغ التحصيلان رشته هاي فني و حرفه‌اي

نحوه ادامه تحصيل هنرجويان


در سال‌هاي اخير با توجه به افزايش قابل ملاحظه‌ي فارغ التحصيلان رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و تعدد دانشگاه‌هاي کشور، ادامه تحصيل دانش‌آموختگان اين رشته‌ها تسهيل شده، به طوري که ادامه تحصيل دانش‌آموزان رشته‌هاي فني بسيار آسان‌تر از ادامه تحصيل فارغ التحصيلان رشته‌هاي نظري مي‌باشد.

 

ادامه تحصيل در مقطع کارداني پيوسته
الف) بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي در آزمون سراسري دوره کارداني پيوسته شرکت نموده و پس از پايان تحصيل موفق به اخذ مدرک کارداني شوند.
ب) بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي در آزمون ورودي آموزشکده‌هاي وابسته به دانشگاه جامع تکنولوژي( علمي - کاربردي) شرکت نموده و پس از پايان تحصيلات مدرک کارداني بگيرند.
پ) بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي و با توجه به شرط معدل و آزمون ورودي در دانشگاه آزاد اسلامي ثبت نام نموده و در دوره کارداني پيوسته ادامه تحصيل دهند .


کارداني به کارشناسي ناپيوسته
فارغ التحصيلان دوره کارداني پيوسته مي‌توانند در آزمون کارشناسي ناپيوسته‌ي دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي و همچنين آزمون دانشگاه علمي کاربردي شرکت نموده و پس از قبولي در آزمون ادامه تحصيل دهند.


ادامه تحصيل در مقاطع تحصيلات تکميلي
مانند ساير دانشجويان و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي فني و مهندسي پس از قبولي در آزمون کارشناسي ارشد (فوق ليسانس) و دکتري به راحتي مي‌توانند ادامه تحصيل دهند.


دانش آموزان عزيز:
با انتخاب رشته‌ي صحيح و متناسب با استعدادها و توانايي‌هاي خود آينده تحصيلي و شغلي خود را تضمين کنيد.

 

موفق باشيد